مرکز پاورپوینت اکران

پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

دانلود مقاله درباره جامعه شناسی کشاورزی

 

 

 

 

 

 

این فایل تایید کیفی شده، نیاز شما را کاملا رفع می کند و در زیر قسمتهایی از متن آن را مشاهده می کنید:

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 8 صفحه


 قسمتی از متن .doc : 

 

‏جامعه شناسی کشاورزی

‏گرچه جامعه شناسی کشاورزی قدیمی ترین شاخه تخصصی جامعه شناسی روستایی است‏، اما تا اواسط دهه 1350 هیچگاه این مفهوم بکار گرفته نشد‏. در عمل یک تداوم بین جامعه شناسی روستای اولیه و آنچه امروز جامعه شناسی کشاورزی خوانده می شود وجود دارد در دهه 1360 جامعه شناسان روستایی در نظریات و تحقیقات خود تأکید بیشتری بر چامعه شناسی کشاورزی نهادند‏.

‏به طور کلی ‏ سه دوره اساسی در مفهوم بندی مسائل کشاورزی در جامعه شناسی روستایی‏ وجود دارد‏. دوره اول از پیدایش جامعه شناسی روستایی تا پایان دهه 1320 می باشد‏ که در این دوره مطالعه مسائل کشاورزی یکی از عناصر اصلی فهم اساسی اجتماعی زندگی‏ روستایی بوده است‏. دوره دوم‏ مربوط به دهه های 1330 و1340 و نیمه اول دهه 1350 است‏ و معروف به رهیافت ر.انشناسی- رفتار گرایی‏ اجتماعی می باشد‏ ‏. در این دوره همچنین به شیوه های تزریق نوآوری‏ در جامعه کشارزی اهمیت زیادی داده شده است‏. دوره سوم از نیمه دوم دهه 1350 شروع شده و معروف به‏ ‏«‏جامعه‏ شناسی کشاورزی جدید‏»‏ است‏. در این دوره بیشترین توجه به ‏«‏ساختار کشاورزی‏»‏ شده است‏- مفهومی که تا قبل از دهه 1350 توجه خاصی به آن نشده ‏بود. ‏در چارچوب جامعه شناسی کشاورزی جدید، ‏بیشتر دیدگاه‏ اقتصاد سیاسی در ساختار کشاورزی بکار گرفته شده است. در این دوره محیط شناسی کشاورزی‏ مورد توجه قرار گرفته و به همین خاطر تحقیقات از زائیه این دیدگاه نیز بررسی خواهد شد‏. جامعه شناسی کشاورزی همچنان پابه پای سایر شاخه های تخصصی جامعه شناسی روستایی به عمق مسائل اجتماعی در جامعه کشاورزی رسوخ می کند

‏. در دهه 1370 با بکارگیری نظریات جامعه شناختی جامع و روشها‏ و ابزار تحقیقاتی پیچیده شاهد یافته های علمی فراگیرنده خواهیم بود. در آینده کشورهای مختلف با توجه به یافته های جامعه شناسی کشاورزی می توانند خط مشی های کاملی برای کشاورزی خود طراحی کنند‏.

‏تحقیقات اولیه جامعه شناسی روستایی در ساختار کشاورزی‏، 1280 تا 1330

‏در این دوره جامعه شناسان روستایی جنبه هایی از ساختار کشاورزی-مانند اجاره دارای زمین و انواع‏ مزارع- را مورد بررسی ‏قرار داده اند. بررسی ها بیشتر جنبه توصیفی داشته و تمرکز بر روی سیستم تولید مواد غذایی و ساری محصولات‏ کشاورزی بوده است‏. موضوع ساختار کشاورزی در واقع جزئی از مطالعه کلی در مورد سازمان اجتماعی ز ندگی روستایی قلمداد می شد و عرضه کننده اطلاعات لازم‏ برای فهم هرچه بیشتر سازمان اجتماعی بوده است. بحران دهه 1310 توأم با رکورد در کشاورزی باعث گردید تا تحقیقات ‏جامعه شناسی روستایی ‏و کشاورزی بر روی راهبرد دریافت واقعیت ها تأکید داشته باشند‏. در همین رابطه تحقیق درباره بخشی از مسائل ساختار کشاورزی مانند کشاورزان کم درامد‏، کارگران کشاورزی، مزارع اجاره داری و کشتمانیها‏ رایج گر‏دید. در دهه 1320 محققین روستایی، ساختار کشاورزی را به عنوان تغیر مستقل در نظر می گرفتند‏ و بر اساس ‏آن فرهنگ و سازمان اجتماعی زندگی روستایی ‏را بررسی ‏می کردندو یا زمینه ای را برای مطالعه مقایسه ای جوامع روستایی فراهم می نمودند‏.

‏در ابتدای قرن بیستم تحقیقات میدانی در مورد زندگی روستایی ‏توسط یک جامعه شناس سیاه پوست آمریکایی به نام دوبویس شروع شد‏. این جامعه شناس به دنبال شناخت شرایط اقتصادی کشاورزان سیاه پوست، ضمن جمع آوری اطلاعات از طریق مطالعه میدانی‏، از داده های موجود در مورد اندازه مزارع در سرشماریهای 1159 و 1269 آمریکا استفاده نمود‏. برای اولین بار 25 خانوار کشاورز اجاره دار سیاه پوست آمریکایی به طور جامع از لحاظ‏ سیستم اجاره داری، ‏اندازه مزرعه و درآمد ناشی از فعالیت کشارزی مورد بررسی قرار گرفتند‏. تا قبل از دهه 1310 بیشتر مطالعات مورد جوامع ‏کوچک ‏روستایی در بسیاری موارد ارائه یک تقسیم بندی برای شناخت کشاورزان بوده است‏. برای مثال جامعه شناس‏ دیگری به نام ویلیامز در تحقیق خود‏ به این نتیجه می رسد که کشاورزان را می توان به دو طبقه تقسیم کرد:

‏1- کشاورزان ‏ب‏ی پروا‏

‏ 2-کشاورزان محافظه کار‏

‏بر اساس تقسیم بندی او دسته اول آنهایی هستند که (منفعت جو)‏ می باشند و تمام کوش خود را به کار می گیرند تا حداکثر منفعت‏ ‏را از زمین خود ببرند. دسته دوم آنهایی هستند که هدف نهایی آنها معیشت است و نه منفعت‏

‏در تحقیقات اولیه جامعه شناسی‏ ‏روستایی برای اولین بار مطالعات موردی با پرسشنامه شروع شد.

‏در این پرسش نامه ها معمولاً وضعیت عمومی اجتماعی، اقتصادی، آموزشی و ‏شرایط کار خانوارهای روستایی مورد بررسی قرار گ‏ر‏فت.‏ نتیجه یک چنین مطالعاتی این بود که نوع واحد کشاورزی در شکل گیری سازمان و رفتار اجتماعی روستایی بسیا ر موثر است .بعبارت دیگر نطام بهره برداری کشاورزی نوع گرایشپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
6D65643415029_1656762_4907.zip12.8k